Bedava Sohbet Odaları

Ülkemizin en çok ziyaret edilen sohbet sitesinde sende yerini al.
Play Store App Store

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Covid19 Chat Odaları


Covid19 Chat Odaları

Covid19 Chat Odaları
Covid19 dediğimiz zaman nam-ı değer Koronavirüs değil Türkiye hatta Dünyanin 1 numaralı gündemi maddesini almıştır. Çinde başlayarak birçok ülkeye bulaşarak vaka sayısı gün geçtikçe yükselen bir hastalık halini almıştır.Bir çok kullanıcıyı arkadaşlık sitelerine sosyal medyalara akın etmesine büyük etkisi olmuştur.
Covid19 Hastalığının Belirtilerinden Bahsedelim:
Yüksek derecede Ateş
Mide Bulantısı
İshal
Solunum Sıkıntısı
Nefes Darlığı
Şiddetli Baş Ağrıları gibi birçok belirtileri bulunuyor en önemli belirtisi de yüksek ateş ve solunum sıkıntısıdır.

Her ne kadar risk grubu 65 yaş ve üzeri denilse de genç yaşta olan ve bünyesine yenik düşerek vefat eden birçok kişiler olmuştur.Çoçuk yetişkin dediğimiz yaş grubu ise çoğunlukla taşıyıcı görevini göstermiştir.Bununla birlikte genç yaşta olup şeker ve akçiğer hastalığı olanlarda risk gurubunda bulunuyor. Ülkemizde bas bas bağrılan evde kal sloganıyla taşıyıcı durumunda olan kitlenin risk grubundaki kişileri etkilememesi için yapılıyor.

Coronavirüs Hastalığından Nasıl Korunabilirim ?
Öncelikle kesinlikle zor durumda olmadığı sürece evden cıkmamaya özen gösterelim.Dışarı çıkarken mutlaka maske ve eldiven takarak tek kullanımlı olarak kullanıyoruz.Ellerimizi bol sabunla su ile yıkıyoruz.El dezenfaktanları vehahut 80 derece kolonya ile dezenfekte edelim.Islak mendilleri sadece pis yerlere sürelim mümkün oldukca alkollu ıslak mendil kullanalım.Ayrıca eve girişte kıyafetlerimizi önce havalandırıp sonrasında yıkayıp dolaba koyalım.Alkol ile gargara yaparak kullanabiliriz .Ve en önemlisi stres yapmamaktır.Motivasyon ve arkadaşlık çok önemli bir rol oynuyor.
Coronavirüste Evde Ne yapabilirim ?
Yeni insanlarla tanışarak yeni müzikler dinleyerek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.Kitap okuyarak özet çıkarabilir Film izleyerek zamanınızın geçmesini sağlayabilirsiniz.Evde spor yaparak dizi izleyerek vakit geçirebilirsiniz.Sosyal medyalarda vakit geçirebilir yeni insanlarla sohbet etmek isteyebilirsiniz.Bu durumda arkadaşlık sitelerine girebilir sosyalleşme sağlayabilirsiniz.Hem müzikler dinleyebilir sıkıcı günlerde karantina günlerine renk katabilirsiniz.Böylece vakit geçirebilir belki de sizi bekleyen diğer farklı şehirlerden katılan insanlarla sohbet etme fırsatını yakalabilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 284 defa

Kategori: Chat Odaları, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2020

Cevap bırakın